کافه زندگی

مرتبط با زندگی دوگانه و .. که اشاره کردم، اولین بار که کتاب شیطان و دوشیزه پریم (کوئلیو) را می خوندم، به طرز عجیبی هوس کردم توی کافه یا هتل کوچکی در شهری کوچک، ترجیحاً اروپایی، کار کنم و غروب ها و آخر شب ها بنشینم کنار مهمان ها و مسافرهای جورواجور و به حکایت هاشان گوش بدهم ... این خواسته با خواسته ها و مسیر آن روزهام نمی خواند، اما خیلی به دلم نشست. از دهکدۀ محل زندگی دوشیزه پریم خوشم آمده بود و فضای آنجا برایم تجسم می شد.

چند ماه پیش شیرجه زدم سمت این کتاب تا برای بار دوم بخوانمش. 100 صفحه خواندم و رهایش کردم، فضا و آرزوی دیرین آمده بود توی ذهنم و اتفاقاً به حال و هوا و شرایط آن روزهام خیلی نزدیک تر بود! نه از جهت اسباب و وسایل و مهیا بودن محیط و شرایط، بلکه از جهت خواسته های قلبی م و نقشه هام برای زندگی.

الآن هرچه فکر می کنم، حال و هوای دوشیزه پریمی آن روزها را به خاطر نمی آورم، شاید تبدیل شده به شکل دیگری که این روزها آن را بلوبری نایتز می خوانم. شاید سال های بعد که چشمم به این نوشته ها بیفتد اسم دیگری پیدا کرده باشد.

/ 3 نظر / 28 بازدید
بلارمین

ممنون که دربارشون توضیح دادی تو ذهنم سوال بودن[سوال][سوال] به خواهرم تو ترجمه کمک کردم و اونم قراره یه کتاب برام بخره!با دامادمونم شرط بندی کردم قراره به اندازه سی هزارو پنصد تومن برام کتاب بخره حالا سوال هیجان انگیز اینه من چی بخرم؟؟؟!!!! البته بیگانه ای در دهکده و کمیاگر تو ذهنم هست ولی دوست دارم دنبال چیزای جدید هم بگردم

بلارمین

اخه ما کم پیش میاد بریم شهرکتاب ینی منو نمیبرن!!به علت بی جنبگی زیااااد در کتابفروشی های سراسر کشور...[نیشخند][نیشخند][نیشخند] واس همینم یه بار که منو میبرن اندازه یه سال کتابامو جیره بندی و خریداری مینمایم خخخخخ

پرکلاغی

این کتابایی که یهو توی مودشون هستی و دوباره میخونیشون، خیلی خیلی به آدم میچسبند.