667

و بین نامه های توی کشو چیزی را پیدا کردم که از وجودش باخبر بودم اما فراموشش کرده بودم.

این ماجرا سر_ و البته ته_ درازی دارد. نفر سومی که، ندیده و نشناخته، می خواست وارد رابطۀ دوستانۀ چندین سالۀ ما دو نفر بشود که کلی حرف برای گفتن به هم داشتیم، و متأسفانه دوستم این اجازه را به او داده بود. این که چه بود و چه شد و من چه کردم، بماند. همراه نامۀ دوستم برگه هایی بود که آن فرد برای من فرستاده بود، از طریق او. چند شعر از سید علی صالحی و مریم حیدرزاده، شاعرهایی که اصلاً سراغشان نمی رفتم و نرفتم. من به دوستم اعتماد داشتم و فکر می کردم چنین آدمی باید دوستی داشته باشد که خیلی شبیه خودش باشد، و اینکه بیخودی رابط بین من و فردی غریبه نمی شود. اما چیزی مانع من شد تا این به اصطلاح محبت از راه دور را پاسخ دهم. فقط از دوستم تشکر کردم و در پاسخ برای آن فرد چیزی ننوشتم. 

بعدها همان شد که شد. و الآن با پیدا کردن این دست نوشته ها، تصمیم دارم بیندازمشان دور. بدون هیچ یاد و یادبودی.

/ 5 نظر / 33 بازدید
پرکلاغی

همون قضیه هه که منم میدونم؟ :|

بلارمین

اوووه متاسفم که یه همچین موجوداتی در زندگی شما هم حضور داشتن...موجودات دورو...امیدوارم از حافظه ماهی های قرمز که سه ثانیه ایه اسفاده کنی و زود فراموشش کنی

مریم

سلام سندباد جونی... امروز مامانم داشت کشوی داداشم رو تمیز میکرد...منم برای اینکه اصولا نصف وسایل گمشدم رو داخل کشوی برادرم پیدا میکنم کنارش نشستم. علاوه بر دوتا سی دی که مال زبانکدم بود یه کتاب رو دیدم که داداشم سرکارش چاپ کرده بود... اسمش بی شعوری هست.دوسه تا جمله و خط رو خوندم خوشم اومد گفتم باید جالب باشه. راستی خوندیش؟

مریم

الان دقت کردم یه چیزایی تو کامنتم جا موند... همیشه یه شخص سومی تو دوستی ها هست که یه مشکلاتی بوجود بیاره. یادمه(نمیدونم کی بود)یه پست راجبه این موضوع گذاشتین. منم بیشتر حرفامو اونجا زدم. فکر نکنین پستتونو نخوندما،من همه پستاتونو میخونم،فقط چون راجبه این قبلا گفته بودم الان چیزی نگفتم.

زهرا.ش

هیچ وقت شخص سوم توی یه رابطه نمی تونه مفید واقع بشه شاید اگر بصورت جدا با هرکدوم از اون دونفر دوست بشه،رابطه سالم و باکیفیتی داشته باشن،اما اصولا چرخ سوم بودن همراه هست با تلاش های غیرمنطقی برای جا انداختن خود بعنوان یه عضو،که همیشه نتیجه برعکس می ده البته قطعا این پست شما،درمورد یه ماجرای عمیق تر و ناراحت کننده تره امیدوارم دیگه هیچ وقت تو همچین موقعیتی قرار نگیری[گل]