کشف جدیدم ؛ نویسنده ای به نام « لوئیس لوری »

     یکی دو ماه پیش که بین قفسۀ کتابای کتابخونه سرگردون مونده بودم دیگه چی بردارم که کمی متفاوت باشه ، چشمم به کتاب « پرنیان و پسرک » افتاد و توضیحات پشت جلدش توجهمو جلب کرد. با خودم گفتم « خب اگه خیلی بچه گونه بود و کلاً خوشم نیومد نمی خونمش ».

     دوتا از کتابام رو داشتم تموم می کردم و یه روز صبح قرار بود جایی برم _ یه کار اداری و دفتری _ که به احتمال زیاد ممکن بود چند ساعت بیکار ( درواقع علّاف ) باشم . یه کتاب کوچک نخونده و متفاوت می خواستم و همینو با خودم برداشتم . طی اون ساعتها که بیکار نشسته بودم خوندمش و واقعا ازش خوشم اومد . یه موضوع خاص جدید داشت تقریبا که دوست دارم جداگانه درموردش بنویسم .

     از نویسنده خوشم اومد و یه جستجوی کوچک کردم . متوجه شدم :

1_ برخلاف تصور اولیه م از اسمش (lois lowry ) ایشون یه خانومه :)

2_ کتابهای دیگه ش هم مشهور و مطرحه . توی صفحات اول یکی شون نوشته شده :

« ایشون تا به حال دوبار جایزۀ نیوبری را به خود اختصاص داده و بیش از سیزده کتاب برای خواننده های جوان نوشته که همگی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته اند ».

3_ گویامهم ترین اثرش  کتاب « بخشنده » است که خودش  بخش اول یه « سه گانه » هست . دومی ش هم با نام « در جستجوی آبی ها » ترجمه شده . این دوتا رو امانت گرفتم و هروقت خوندم درموردشون بیشتر می نویسم .

/ 3 نظر / 11 بازدید
پرکلاغی

یاد ناتانیل هاثورن افتادم که جفتمون فکر می‌کردیم خانومه! من هم پریشب دو تا نویسنده‌ی جدید ناشناخته کشف کردم. یکیشون برزیلی یکی‌ هم فرانسوی. اون فرانسویه مثل این خانم که جایزه‌ی نیوبری برده اون هم جایزه‌ی ادبی‌ کنگور رو برده و چند تایی‌ هم کتاب نوشته. این خانوم لوئیس توی عکس چقدر مهربونه! راستی‌ چند روز پیش برای اولین یار عکس نویسنده‌ی پرنده‌ی خارزار رو دیدم! یه خانوم تپل خندان با یه گربه تپل‌تر از خودش تو بغلش! وای دلم می‌خواست برم تو عکس گربه‌اش رو بچلونم! اصلا همچین تصوری از کالین مک‌کالو نداشتم!

پرکلاغی

تو این دو تا لینک هم جالب توضیح داده در مورد این کتاب http://www.jireyeketab.com/4nojavaan/BookReview/ParniyanVaPesarak.asp http://www.iranseda.ir/FullAudioBook/?g=825438&s=

پرکلاغی

من هم اعتراف می‌کنم تا قبل از دیدن عکسش فکر می‌کردم کالین مک کالو مرد هستش!!!!